Dorośli

„Anielska zima” – Aleksandra Tyl

Oglądaliście ranczo? Zapewne tak. Opisane życie wiejskie oraz jak żyją ludzie z tamtych rejonów. Serial od razu podbił  moje serce. W szczególności pierwszy sezon. Może dlatego iż sama mieszkam na wiosce a pracuje w mieście. Lubię czytać i słuchać innych perspektywę na życie wiejskie.

Właśnie dlatego sięgnęłam po książkę Aleksandry Tyl „Anielska Zima”

O Autorce!

Humanistka, optymistka oraz jak na kobietę przystało romantyczka. Swój czas wolny spędza na relaksowaniu się malując farbami akrylowymi na płótnie. Kocha kuchnie włoską, czerwone wino i hiszpańską muzykę (Już ją uwielbiam, gdyż sama kocha muzykę hiszpańską typu Pablo Alboran).

Autorka bestsellerowej książki „Aleja bzów”

O czym jest książka!

Historia opisana w książce ma miejsce we wsi Polanka koło Wrocławia. Syn Polniaków nieoczekiwanie trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem wraca w rodzinne strony z pracy z Niemiec. Okazuję się że Paweł był zaręczony,z czego rodzina kiedyś była szczęśliwa, jednakże plany uległy zmianie i ślub z Mariolką został odwołany. Okazuję się także iż jego rodzice przyjęli pod dach podczas wakacji młoda kobietę o imieniu Kaja. Ta jednak nie płaci czynszu i nie zamierza płacić wykorzystując ludzi którzy przyjęli ją pod swój dach.

Zdenerwowany syn Polniaków zamierza siła ja wyrzucić. Nieoczekiwanie jednak z nią sypia…

Spotykamy także innego bohatera książki: komendanta Grzelaka. Policjant marzy o karierze pisarskiej. Napisał swój kryminał, wysłał do wydawnictw jednak nie dostaję żadnej propozycji współpracy. Na domiar złego w przeręblu znaleziono topielca. Uważa iż grasuję morderca, który odwołując się do jego książki morduje ludzi…

Czy to prawda?

Moja Opinia!

Bardzo spodobała mi się powieść Aleksandry Tyl. Poruszała ważne kwestie życiowe. Czasami robiła to na poważny sposób a niekiedy z humorem. Ten sposób właśnie przypadł mi do gustu. Już sama stworzona okładka zapiera wdech w piersiach. Delikatna a jednocześnie mówiąca: jestem Twoim aniołem ale strzeż się mnie.

Na początku miałam obawy: czytać czy nie czytać? Zadawałam sobie pytanie. Zaryzykowałam i postanowiłam przeczytać. I muszę wam się przyznać iż przeczytałam dwa razy. TAK! Dwa razy.  Teraz posiadam jedną z książek tej autorki w swojej własnej biblioteczce. Mam zamiar jeszcze dokupić wszystkie jej książki by mieć całą kolekcję.

Anielska Zima jest trzecim tomem kontynuacji Magicznego Lata oraz Karmelowej Jesieni. Mimo to można te trzy książki czytać osobno nie obawiając się iż ominie nas jakiś ciekawy wątek.

Bohaterowie których stworzyła pisarka byli bardzo barwni i różnorodni. Najbardziej irytowała mnie Kaja. Jej zachowanie aroganckie bardzo drażniło podczas czytania. Mogłabym rzec iż to diablica w ciele anioła.  Dla wszystkich nakłada taką właśnie maskę złośnicy. Jednak dla małego chłopca, który miał opiekować się jej psem nieoczekiwanie stanie się dla niego prawdziwym aniołem stróżem. Pewnego wieczoru była ona świadkiem jak jego ojciec źle go traktuję. A zatem mamy tu do czynienia z przemocą rodzicielską.

Bohaterem, który zawsze wywoływał u mnie napady śmiechu był właśnie komendant Grzelak. Przedstawiony trochę w groteskowy sposób. Policjant, który jeździ na rowerze.

Są także inni bohaterowie: Małgorzata, która szuka partnera z dobrym stanem finansowym. Alicja, która otwiera galerie sztuki z obrazem. Zakochana w Konradzie. Oraz Marianna, wynajmująca luksusowy apartament w Warszawie. Chyba ostatnia postać Marianny najbardziej podobała mi się w sposób realny. Wydawała mi się ona rzeczywista nie odrealniona od reszty świata. Było w niej coś co podpowiadało mi iż to kobieta o wielkiej miłości serca.

Pisarka według mnie chciała przekazać iż błędy z przeszłości nie muszą kończyc naszego życia. Czasami można zacząć nowy rozdziała. Ten dobry rozdział.

Każdy bohater jest inny. Inny charakter i inne emocje. Każda z przedstawionych historii przedstawia coś innego. Myślę że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie.

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Anielska zima
Tytuł oryginalny: Anielska zima
Autor: Aleksandra Tyl
Ilustracje: –
ISBN: 978-83-65897-12-1
Wydawca: Literatura Inspiruje
Rok: 2017

 

 

Tagged , , ,