Dorośli

„Samotność we dwoje” – Agnieszka Lis

Jak wygląda samotność? A w szczególności we dwoje? Wielu ludzi czuje właśnie takie odczucie. Bardzo często mimo, że mamy kogoś blisko to nie czujemy czegoś, co by naszą pustkę w serduszku wypełniło. Zdarza się niekiedy, że mamy wszystko czego pragniemy od samego początki, jednakże z czasem przez prace, ambicje lub inne cele życiowe bądź przez środowisko zapominamy o ty co już mamy. Niektórzy tak jak to w życiu bywa byli z kimś bezgranicznie szczęśliwi jednak czasami nadchodzą takie momenty iż odchodzimy od tego co mamy. Nie odwracamy się. Nie przystopujemy – lecz pniemy dalej. Nie zważamy na osobę, która kochamy by zaczekała.

Idzie dalej…

Jaka jest samotność? Zadawaliście sobie kiedyś to pytanie? Każdy pewnie czuł się kiedyś choć przez chwile sam. Świat przecież jest duży…

Właśnie dlatego sięgnęłam po książkę Agnieszki Lis „Samotność we dwoje”. Miała być to lekka lektura…

O Autorce!

Pisarka oraz z wykształcenia pianistka i dziennikarka. Publikowała w czasopiśmie muzycznym – przede wszystkim w Hi-Fi i Muzyka. Była tam ona redaktorem w dziale „Muzyka, płyty audiofilskie”. Jej artykuły można było także przeczytać w magazynie STUDIO czy KLASYKA. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania oraz szkolenia pisarskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska

Napisała między innymi.:

  1. Jutro będzie normalnie

  2. Pozytywka

  3. Karuzela

  4. Przygody Pana Parasola (laureatka „Konkurs na dobrą powieść” w kategorii bajek dla dzieci.

O czym jest książka!

Głównymi bohaterami jest Adam i Maja (właściwie Marianna). Od ośmiu lat są małżeństwem. Na początku ich życie pięknie się układało. Wspólny dom, rozmowy, wychodzenie do kina. Wszystko się zmienia kiedy jego żona dostaję awans za awansem.

Pochłaniająca ją kariera zawodowa coraz bardziej odsuwa ją od wspólnego życia z mężem. Kariera staje się dla niej najważniejsza. Przeciwieństwem jest Adam, który woli bardziej życie monotonne beż żadnych dodatkowych emocji.

Od dwóch lat Adam ma dosyć nieobecności żony. Podczas pewnej imprezy Adam zaczyna rozmawiać z koleżanką Beatą. Spotykają się coraz częściej. W końcu sypiają ze sobą. Ich romans trwa pół roku i się nie kończy.

Niestety Adam zdaję sobie z powagi sytuacji iż musi rozwieść się z żoną by mógł być z kobietą, która daję mu to co nie dała żona – ciepła.

Adam chce z nią porozmawiać podczas dwutygodniowego wyjazdu zza granice. Mówi jej to. Jednak im dłużej przebywa ze swoją żoną nachodzą go myśli: czego właściwie chcę. Nadal coś czuję do żony…

Czy rozstanie się z Maja by być z Beatą?

Aby się dowiedzieć musicie przeczytać książkę.

Moja Opinia!   

Muszę przyznać iż podchodziłam do tej książki z wielkim dystansem. Już od bardzo dawna nie przepadam za takiego typu książkami. Wzięłam książkę do ręki bo bardzo spodobała mi się okłada (tak wiem, nie ocenia się książki po okładce). Bardzo lekko skomponowała sprawiła iż nie wytrzymałam i ją wypożyczyłam z biblioteki. Książka nie jest zła ale także nie jest rewelacyjna.

Bardzo zdziwił mnie narrator. Zawsze czytałam w formie trzecio osobowej lub z perspektywy kobiety. Zaskoczona byłam kiedy narratorem był właśnie nasz bohater Adam. Miałam wgląd jak mężczyzna może patrzeć na swoje własne życie. Oczywiście pisarce jako kobiecie zapewne było ciężko pisać w takiej formie. Inaczej jest z mężczyznami, którzy piszą takie książki.

Autorka pokazała głównego bohatera jako bardzo delikatnego osobnika płci męskiej. Bardzo mi się to spodobało. Dlaczego? Myślę iż każdy mężczyzna posiada choć trochę delikatności, wrażliwości.

Nasz bohater miała dylemat : czego w życiu chce? Przez całą książce było odpowiadane na to pytanie.

Jest to powieść obyczajowa opisująca życie prywatne i uczuciowe w życiu małżeńskim. Należy podkreślić iż nie jest to szczęśliwa para.

Książka nie jest gruba, można było ją przeczytać w jeden wieczór gdyby tylko nie ten temat, który opisała autorka. Bardzo trudny do przebrnięcia. Myślę że tematyka jest dość fajnie skonstruowana, jednak nie jest to książka, która do mnie trafiła. Oczy same mi się przy niej niestety zamykały.

Uważam że to książka przeznaczona dla osób, które lubią czytać takiego typu książki. Opisane życie codzienne z innej perspektywy. Ukazanie rozterki, bólu, oraz dylematu co należy wybrać. Temat fajny ale nie w moim guście.

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Samotność we dwoje
Tytuł oryginalny: Samotność we dwoje
Autor: Agnieszka Lis
Ilustracje: –
ISBN: 978-83-7976-765-6
Wydawca: Czwarta Strona
Rok: 2017

 

 

 

Tagged , , ,