Dorośli

„Fałszywy pocałunek” – Mary E. Pearson

Fałszywy pocałunek

Czytaliście książki, które mają bohaterów królewskich? Księżniczki, książęta etc.? Pomijam oczywiście książki typu: Kopciuszek czy Królewna Śnieżka. I czy lubicie takiego typu książki?

Ja osobiście lubię pod warunkiem, że nie są przesłodzone. Trochę baśni mi się  przydaję, gdy chcę oderwać się od ciężkiej fantastyki. Ostatnio coraz częściej mi to się zdarza. Dlatego właśnie sięgnęłam po książkę „Fałszywy pocałunek” Mary E.Pearson.

O autorce!

Urodzona w Południowej Karolinie. Ma męża oraz dwie słodziutkie córki. Ma psa z rasy Golden retriever, który wabi się Hunter. Jej hobby: czytanie, plewienie w ogródku, długie spacery, jazda na nartach, gotowanie, rodzinne spotkania oraz podróżowanie z mężem w nowe miejsca.

O czym jest książka!

W rezydencji Morrighanów szykuję się bal ślubny, który ma na celu połączyć dwa zwaśnione rody królewskie oraz zapobiec walkom. Jednak księżniczka Arabella nie chce wchodzić w związek małżeński, który jest zaaranżowany. Postanawia zatem zbuntować się by przełamać tradycję.

Wraz z zaufaną służącą Pauline ucieka z domu. Wybierają kierunek podróży, czyli chce ona dotrzeć do rodzinnej wioski służącej Terravin. Wie ona jednak, że bardzo zrani rodziców swoją decyzją i swoim zniknięciem. Nie ma jednak wyboru, gdyż nie chce ona wychodzić za nieznajomego. W swojej wyobraźni widzi go jako podstarzałego faceta. Nie wie ona jednak, że tak naprawdę książę to bardzo młody i przystojny mężczyzna.

Książę, gdy dowiaduję się o ucieczce narzeczonej postanawia ruszyć jej tropem by ją odnaleźć. Nie tylko on jednak za wszelką cenę pragnie odnaleźć księżniczkę. W pogoni za królewską córką podąża morderca…

Moja opinia!

Po książkę sięgnęłam gdyż czytałam na jej temat pozytywne opinie. Byłam ciekawa a jednocześnie chciałam przeczytać coś lekkiego. Jako, że przy czytaniu wiedziałam mniej więcej o co chodzi i jaki jest to gatunek z miłą chęcią się skusiłam.

Książka stanowi pierwszy tom cyklu „Kroniki ocalałych”

Zacznę na początek od okładki. Gdybym nie wiedziała, że bohaterowie to bajeczni piękności to pomyślałabym że to powieść historyczna. Takich nie lubię. Na okładce została przedstawiona młoda kobieta – główna bohaterka – ubrana w średniowieczną suknie. Cała oprawa graficzna wskazywała na taki typ książki. Oczywiście po raz kolejny okładka by mnie zmyliła.

Bardzo podobała mi się wielkość czcionki. Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie nie lubię małych literek (Tutaj możesz przeczytać dlaczego : „Krew na sutannie -D.B „ )

Teraz najważniejsze – styl autorki. Przypadł mi do gustu. Lekki, bajeczny a jednocześnie można rozmarzyć się o świecie bajkowym. Cała historia przypomina mi znane historię z bajek. Jest księżniczka, która nie chcę wyjść za mąż. Ucieka, a za jej śladem podąża przystojny książę. No i jest oczywiście czarny charakter…płatny zabójca.

Pisarka przy tej opowieści postarała się by  wiele wątków pomieszać w pozytywnym znaczeniu. Nie mogę zbyt dużo wam zdradzać bo wtedy bym spoilerowała. Przy tej książce nawet tytuł zdaję się być zagadką.

Bardzo podobała  mi się postać księżniczki. Jak się okazuję, nie uciekła bo miała taki kaprys ale dla tego bo wizja bycia w związku ze starcem ją przerażał. Nie chciała także żyć jak ptak w klatce – w niewoli. Pochwalam jej zachowanie. Nie wiedziała, że jej wybrankiem przez rodziców jest książę z bajki. Nasza bohaterka posiada także bardzo silny charakter: pewna siebie oraz odważna. Sprawia to, że mimo iż nie zna ona świata walczy o swoje.

Autorka nie stosuję opisowej scenerii, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Pisze ona prosto z mostu (jeśli mogę tak się wyrazić). Bardzo szybko czytało się książkę. Jej styl pisania sprawił że akcja toczy się płynnie oraz nie nudzi.

Jedyne co mnie bardzo irytowało to zbyt dużo opisów romansowych, które przytłaczały powagę sytuacji.

Pearson bardzo zgrabnie stworzyła barwną bajkę, historię, opowieść dzięki, której choć przez chwilę można zapomnieć o dotychczasowych problemach z życia codziennego.

 

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Fałszywy pocałunek
Tytuł oryginalny: The Kiss of Deception
Autor:  Mary E. Pearson
Ilustracje: –
ISBN:  978-83-62577-54-5
Wydawca: Initium
Rok: 2017

 

Tagged , ,