Dorośli

„Unf*ck Yourself. Napraw się” – Gary John Bishop

„Kiedy w twojej głowie toczy się nieprzerwany monolog wewnętrzny – jakiś cichy krytyczny głos wciąż powtarza ci, że jesteś zbyt leniwy, za głupi albo za słaby. Nawet nie zauważasz, jak mocno wierzysz w te słowa i ile energii z ciebie wysysają! Starasz się normalnie żyć, tylko od czasu do czasu myślisz z rezygnacją, że skoro nie potrafisz ruszyć z miejsca czterech liter, to być może nigdy nie dotrzesz w życiu tam, gdzie chcesz, a szczęście, za którym tęsknisz, pozostanie tuż poza twoim zasięgiem.”

~cytat z książki

” Moją książkę dedykuję tym, którzy doświadczają tego destruktywnego monologu, brodząc w strumieniu wątpliwości i manipulacji zatruwających codzienne życie. „Unf*ckYourself. Napraw się!” to werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, żebyś się ocknął, docenił swój prawdziwy potencjał, przestał sobie dowalać i totalnie wkręcił się we własne życie. A więc… NAPRAW SIĘ! ”

~ Od autora Gary John Bishop

O Autorze!

Gary urodził się i wychował w Glasgow w Szkocji. W 1997 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkroczył na drogę rozwoju osobistego i zajmował się przede wszystkim ontologią i fenomenologią.

Po wielu latach zdobywania kwalifikacji i praktyki został starszym dyrektorem programowym w firmie będącej światowym liderem na rynku rozwoju osobistego. Gary prowadził programy dla tysięcy osób na całym świecie. Pod wpływem tych doświadczeń oraz filozofii Martina Heideggera, Hansa Georga Gadamera i Edmunda Husserla Gary stworzył własną odmianę „filozofii miejskiej”. Przez całą karierę zawodową pomaga ludziom wprowadzać realne zmiany w życiu, co niezmiennie przynosi mu satysfakcję. Metody Gary’ego są łatwe do zastosowania, a jego bezpośrednie podejście i zerowa tolerancja dla ściemy przyciągają coraz więcej osób. Mieszka na Florydzie z żoną i trzema synami.

Autora znajdziesz między innymi na takich portalach społecznościowych:

  1. Strona:  www.garyjohnbishop.com
  2. Facebook@OneInSevenBillion
  3. Twitter: @GaryJohnBishop
  4. Instagram: @GaryJohnBishop

Moja opinia!

Gdyby nie mój bark czasu na czytanie to książkę przeczytałabym w jeden dzień. Muszę wam się przyznać że bardzo rzadko sięgam po takiego typu książki. Dobra, wcale ich nie czytałam .Jakoś mnie nie przekonywały. Aż do momentu jak przeczytałam tą książkę.

Dlaczego akurat tą przeczytałam?

Wydawnictwo Insignis zaproponowało mi możliwość zrecenzowania tej książki. Dostałam  link do zwiastunu „UNF*CK YOURSELF. NAPRAW SIĘ!” . Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Moja reakcja „Wow! Muszę ją przeczytać”. Nie tylko ja tak zareagowałam. Mój chłopak także, tuż po mnie chciał ją przeczytać. Nie miałam wyboru, musiała się dowiedzieć co ona w sobie zawiera.

Gdy już ją przeczytałam od razu nasunęła mi się myśl ” To książka w sam raz dla mnie”.  Gary nie piszę o pozytywnym myśleniu. Ukazuje on nam, że należy działać, że musimy coś zrobić by ruszyć cztery litery i nie tkwić w rutynie szarej rzeczywistości.

„Możesz być najmądrzejszym człowiekiem na

świecie, ale dopóki nie zaczniesz działać,

nic to nie znaczy”

Pisarz próbuję skłonić nas do działania niż do myślenia. Uświadamia nam, że myślenie często może nas zawodzić (nie chodzi mi tutaj o myślenie naukowe). Gdy myślimy, że czegoś nie możemy i wmawiamy to sobie to tak się dzieję. Jednak gdy zaczniemy działać to zauważymy, że można wszystko. Trzeba jedynie zrobić ten krok


„Zrób coś, nie oglądając się na swoje typowe

negatywne albo nieproduktywne myśli. Daj się

ponieść chwili i pójdź za tym, czego domaga się

od ciebie bieżąca sytuacja. Chrzanić to, jak się

czujesz – DZIAŁAJ! ”

Myśli często mogą nas sprowadzić na złą drogę. Wyobraźmy sobie że mamy talent pisarki. Nasza wyobraźnia tworzy piękne historie i….I nic. Wiele takich utalentowanych ludzi piszę dyskretnie, świat natomiast nie wie o ich istnieniu. Czemu? Współczesny rynek wydawniczy jest bardzo szeroki, jednak zawsze pojawiają się ludzie którzy mówią „Odpuść! Nie dasz rady!”. Słysząc to kilkukrotnie zastanawiamy się. I myślimy „On/a ma rację”. Bzdura. Nie ma racji. Jeśli zrobimy krok do działania to oznacza, że jesteśmy coraz bliżej celu


„Kiedy zaczniesz analizować swoje cele,

stanie się coś  pięknego: chcąc

nie chcąc przyjrzysz się na

nowo drodze, która do nich wiedzie”

Gary uświadamia nam także coś innego – jeżeli napotkamy na swojej drodze jakiś problem, problem, który wydaje nam się na pierwszy rzut oka bez wyjścia i będziemy go analizować to ku naszemu zdziwieniu znajdziemy jakieś wyjście awaryjne.


„NIE CHCESZ SIĘ ZMIENIĆ ! Gdybyś chciał,

już byś nad tym pracował!

Nie wciskaj sam sobie kitu ”

Ludzie często mówią, ze chcą zmiany. Ale czy na pewno? Człowiek, który chce się zmienić to dąży do tego, nie ucieka przed tym, nie szuka wymówek.


„Nie mogę, nie mogę, nie mogę. Bzdura,

możesz. To tylko wykręt. Obiecujesz sobie,

że zaczniesz działać, a potem odkładasz

to pod jakimś pretekstem i jedynie, co

ci z tego przychodzi, to coraz

większa wyprawa w ściemnianiu!”

Tego powyżej cytatu chyba nie muszę wyjaśniać, prawda! Dla tych, którzy nie chcą ujrzeć prawdy. Rusz się! Działaj! Walcz! Dyskutuj! Analizuj!

Jeśli nadal chcesz tkwić w beznadziejnej sytuacji to po jakimś czasie uświadomisz sobie, że nic się nie zrobiło w życiu. Będzie się potem żałować i mówić „Czemu ja tego nie zrobiłem!?


Dlatego dziękuję Autorowi, że napisał taką książkę. Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam siebie jedno: koniec! Moje myśli mnie nie pokonają. Zacznę działać. To nic,że coś nie będzie mi wychodzić, najważniejsze by próbować dążyć do celu.

 

Czy przekonałam was do przeczytania książki? Jeżeli tak (lub nie) to sam sięgnij po nią i zobacz jakie ona ma przesłanie.

Miłej lektury kochani!

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Unf*ck Yourself. Napraw się!
Tytuł oryginalny: Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life
Autor: Gary John Bishop
Ilustracje: –
ISBN:  978-83-65743-78-7
Wydawca: Insignis
Rok: 2018

Tagged , , ,