Dorośli

„Droga do Lake Falls” – Artur K. Dormann

Nareszcie mogłam przeczytać trzecią część z serii Lake Falls. Przeczytałam dwie pierwsze i byłam bardzo zadowolona. Z niecierpliwością czekałam aż dotrze do mnie Droga do Lake Falls.

Gdy już do mnie trafiła nie mogłam się od niej oderwać!!!

O Autorze!

Wielbiciel książek, fotograf, miłośnik gór oraz win. Kocha muzykę – należy podkreślić że słucha wszystkiego po trochu. O sobie mówi: laik w każdej dziedzinie. Słowa pisarza:

„Jednym słowem, nadal jestem w trakcie budowania własnej indywidualności, a co z tego wyniknie – czas pokaże.” –słowa z wywiadu ze strony Kącik z książką.

O czym jest książka!

Wśród Pradawnych zaczyna się walka o władzę, Jonathan znika, a jego brat zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę mającą na celu wyrównanie niekorzystnego stosunku sił pomiędzy wyznawcami Azdarotha a zwolennikami  Tei. „Niereformowalna” potrzeba  naprawienia swoich błędów popycha Victorię w sam środek wydarzeń, które ponownie wystawią jej uczucia na próbę. Czy uda się zmienić przyszłość? Jak zachowa się El’lar? Co zaplanowała Elizabeth Brown?

Moja opinia! 

Z niecierpliwością czekałam na tę książkę. Jak już wam wcześniej pisałam w recenzjach poprzednich dwóch części serii Lake Falls, jestem bardzo zadowolona z twórczości tego pisarza.

Ta część różniła się od pozostałych. Tym razem było mniej opisów, które dotyczyły ucieczki Victorii. Spotkaliśmy się z poszukiwaniami przez brata Jonathana (Ronald czyli Rob) oraz jednego z wampirów, czyli z Gaborem. Ale nie tylko na nich autor postawił tym razem. W poprzednich częściach poznaliśmy między innymi Iie oraz Tea. W tej części poznaliśmy mroczną stronę kapłanki, jej cel oraz przekonania.

Podobało mi się, że tym razem autor nie bawił się w opisywanie dokładnie krajobrazu lecz postawił na szybko rozwijająca się akcję. Od pierwszej strony już wiadomo, że będzie się dużo działo.

W wielu momentach autor mnie zaskakiwał. Między innymi faktem że Aaron nie stoi po ich stronie. (Nie będę wam spoilerować. Dowiedzieć się kto to jest podczas czytania). Były także takie momenty, które potrafiłam totalnie przewidzieć – jak to że Vic prześpi się kolejny raz z  El’larem. Wtedy się troszkę zdenerwowałam. Chciałam by było inaczej…

Ciągle zastanawiam się czy to na pewno ostatnia część. Zakończenie mnie nie zadowoliło. Wręcz przeciwnie, chciałabym dowiedzieć się co dalej dzieję się z bohaterami! Nie wiem na przykład, co z Katie!?

Jedyny minus tej książki moim zadaniem jest właśnie zakończenie. Ale to moje zdanie. Nadal jednak pozostaje ta seria jedną z moich ulubionych i jestem pewna, że często będę do niej wracać.

Polecam książkę gdy chcemy przeczytać coś innego niż typowy Zmierzch.

 

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Droga do Lake Falls. Szepty w ciemnościach.
Tytuł oryginalny:
Autor: Artur K. Dormann
Ilustracje: 
ISBN: 978-83-65897-21-3
Wydawca: Lemoniada.pl
Rok: 2018

Tagged , , , , ,