Książki dla dzeci
Dzieci

„Od 1 do 10” oraz „Co wypada a co nie wypada” – Ola Cieślak

Ostatnio często umieszczałam recenzji dotyczące grupy wiekowej dorośli oraz młodzieżowej. Zaniedbałam niestety te kategorie dla dzieci. Czas to jednak nadrobić.

Podczas pracy natknęłam się na dwie bardzo fajne książki. Obie są autorstwa Oli Cieślak. Wydawnictwo Dwie Siostry. Nie mogłam się powstrzymać i je wypożyczyłam. Od razu co zrobiłam, gdy przyszłam do domu, to wyciągnęłam książki z torebki i zaczęłam je przeglądać. Nie mogłam powstrzymać uśmiechu, który pojawiał się na moje twarzy gdy je analizowałam.

 

„Co wypada, a co nie wypada”

Pierwsza z nich to „Co wypada, a co nie wypada”. Ta niewielkich rozmiarów książka podbiła moje serce (ta druga także) . Głównym bohaterem jest mała słodka panda, która okazuję nam kilka małych dobrych wskazówek dobrego wychowania. Mała panda uczy się miedzy innymi, że nie można wtykać palców do nosa, gdyż nie ładnie jest tak robić. Gdy kończy się każdy posiłek, powinno podziękować. Książka nie jest gruba, jednakże dziecko może dużo się z niej dowiedzieć. Dzięki wesołej kolorowej kolorystyce nie można się oprzeć by nie przeczytać. Nawet ja, jako osoba dorosła jestem nią zachwycona.

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Co wypada, a co nie wypada
Tytuł oryginalny: 
Autor:  Ola Cieślak
Ilustracje: Ola Cieślak 
ISBN: 978-83-60850-20-6
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok: 2014

„Od 1 do 10”

Kolejna książka Oli Cieślak to „Od 1 do 10”. Nie ma w niej tak samo jak w poprzedniej zbyt dużo tekstu. Najważniejszą role odgrywają tutaj ilustracje oraz liczby. Młodszy odbiorca ma szanse na naukę liczenia od 1 do 10. Sposób jest prosty. Przy każdej liczbie jest inne zwierze oraz jakaś rymowanka. Przykład poniżej na zdjęciu. Bardzo podoba mi się ten pomysł. Dzieci bardzo uwielbiają zwierzęta, a jeszcze bardziej kochają rzeczy, które są barwne. Wesoła książeczka do nauki liczenia.

Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Od 1 do 10
Tytuł oryginalny: 
Autor:  Ola Cieślak
Ilustracje: Ola Cieślak 
ISBN: 978-83-608-5005-3
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok: 2010