Kuchennymi drzwiami, tom I i II
Dorośli

„Kuchennymi drzwiami”(tom I i II) – Katarzyna Majgier

Dzisiaj będzie wyjątkowo, krótka recenzja. Właśnie jestem po przeczytaniu dwóch tomów Kuchennymi drzwiami Katarzyny Majgier. Trochę mi zajęło zanim je przeczytałam. Musiałam jednak bardzo powoli czytać książkę, gdyż uważam, że jest to książka z tych typów do których należy podchodzić na spokojnie.
O tym może za chwilkę..
Na początku zacznę od przedstawienia Wam, kim jest pisarka 🙂
Katarzyna Majgier to absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem pisarki pracy magisterskiej była psychologia twórczości. Zadebiutowała w 2006 roku.
Więcej informacji o autorce znajdziecie na stronie www.katarzynamajgier.blogspot.com  
Pierwsza część Kuchennymi drzwiami to Gra pozorów.
Tematyka: Intrygujące losy mieszkańców XIX-wiecznego Krakowa. Z podkrakowskiego dworu zostaje wyrzucona młoda pokorna podkuchenna, Zosia. Ze swoim skromnym dobytkiem staje nad rzeką i podejmuje ważną decyzję. Rusza do Krakowa. Tam zaś, podczas bezsennej nocy zamożny właściciel kamiennicy na Grodzkiej sporządza swój testament. Zgromadzony majątek zapisze między innymi Florianowi, który marzy o zostaniu artystą i ambitnemu służącemu Marcelowi.
Druga część Kuchennymi drzwiami to Światło i cień.
Tematyka: Minęło dwadzieścia lat od dnia, kiedy Teodor Lutoborski spisał testament, a podkuchenna Zosia wyruszyła do Krakowa. Teraz dorastają jej dzieci. Kuzynka Zofii, Franciszka, w końcu się ustatkowała, ale czy niedoręczone listy, odnalezione po latach nie zniszczą jej szczęścia?Olek Dąbrowski planuje pójść w ślady ojca i zostać lekarzem, a Kazik Rozchodowski postanawia zbadać dziwne okoliczności śmierci swojego ojca. Nie wie, że może odkryć więcej niż się spodziewał.
Nadszedł moment mojej opinii co do tych dwóch książek.
Uważam, że są naprawdę świetne. Wciągają totalnie w swoją historie. Solidna porcja dobrej literatury, która moim zdaniem zasługuje na miano „mistrzostwa”. Dlaczego zatem, tak jak Wam wcześniej wspomniałam, długo dość mi zajęło przeczytanie tych książek. Odpowiedz jest prosta. Musiałam analizować, składać wszystko w całość. Książka nie jest prosta, dlatego należy czytać ją ze zrozumieniem. Drugi tom dość dziwnie się zakończył zatem jestem pewna na sto procent, że Pani Katarzyna Majgier ma zamiar napisać trzecia część. Uff….na całe szczęście. Jestem bardzo ciekawa czy także przy następnej części będą przechodziły mnie te cudowne dreszczyki emocji, które doświadczyłam podczas czytania.
Książka jest warta uwagi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Posiada ona w sobie To Coś. Coś co sprawia, że chce nam się dowiedzieć coś więcej o tamtych opisanych czasach. Coś co mówi nam, że życie nie jest wcale takie proste. By było proste należy o nie trochę powalczyć.
Jak już Wam kochani wspomniałam, dzisiaj jest wyjątkowo krótka recenzja. P O L E C A M !!!
Podstawowe informacje o książce
Tytuł: Kuchennymi drzwiami – Tom I (Gra pozorów) Tom II (Światło i cień)
Tytuł oryginalny:  –
Autor:  Katarzyna Majgier
Ilustracje: 
ISBN: Tom I (978-83-65456-22-9), Tom II (978-83-65456-75-5)
Wydawca: Zwierciadło
Rok: 2016, 2018