Kłamstwo doskonałe
Dorośli

„Kłamstwo doskonałe” – Lisa Scottoline

Wszyscy przepadają za Chrisem Brennanem – uczniowie, zawodnicy drużyny baseballowej, ich matki, kadra pedagogiczna. Niedawno przeprowadził się do małego miasteczka w Pensylwanii i podjął pracę w miejscowym liceum. Przystojny kawaler sprawia wrażenie chodzącego ideału. Tymczasem wszystko na jego temat jest kłamstwem. Susan Sematov zmaga się z żałobą po śmierci ukochanego męża i trudami wychowania dwóch nastoletnich synów. Heather Larkin samotnie wychowuje syna i stara się poświęcić mu każdą wolną chwilę. Mindy Kostis, żona wziętego chirurga i matka szkolnej gwiazdy baseballu, uwikłana we własne skrywane problemy nie zauważa, że jej rozpieszczony syn wpada w poważne tarapaty.

Trzy rodziny łączy drużyna oraz trener Chris Brennan. Jak daleko jest w stanie się posunąć, aby osiągnąć swój cel? Kto spośród nich przetrwa czyhające zagrożenie?

Tekst z tylnej okładki książki!


Lisa Scottoline zaskakuje. Po raz kolejny swoim profesjonalnym stylem pisarskim sprawiła, że poczułam się tak jakbym grała w jakimś filmie akcji. Muszę z żalem przyznać, iż to była pierwsza książka tej pisarki jaką przeczytałam. Z miłą chęcią cofnę się do jej poprzednich książek Od samego początku byłam bardzo zaciekawiona kim jest ten Chris Brennan. Gdy zaczęłam czytać książkę bardzo nie lubiłam tego bohatera. Uważałam go za dupka, który chce zniszczyć życie młodym licealistom, a przede wszystkim chłopcom z drużyny baseballowej. No ale od początku…

Akcja książki zaczyna się od rozmowy kwalifikacyjnej Chrisa, który stara się o posadę trenera w Central Valley. Wszystkie dane, które on o sobie podaje są zmyślone… Dochodzą do tego jego tajemnicze wypowiedzi, że za kilka dni coś się skończy a on zniknie. Wspomina o wykorzystaniu dzieciaków z drużyny…

W mojej głowie włączył się alarm ostrzegawczy. „To zły facet! Zły!!”. Krzyczałam w swojej głowie. Jednakże podczas czytania wychodzi pewien sekret Chrisa, kim jest i po co zjawił się w tym miasteczku. Nie mogę Wam zdradzić dokładnie o co chodzi, gdyż wtedy bym spiolerowała. Informacja na temat kim on jest, jest naprawdę ważna by zrozumieć o co chodzi w książce.

Co do innych bohaterów…Każdy rozdział jest z perspektywy innej osoby: Chrisa Brennan, Susan Sematov, Heather Larkin i Mindy Kotsis. Każda z nich odgrywa ważną rolę w tej książce. O „trenerze” wspomniałam wyżej, pozostałe zaś kobiety łączy jedno – synowie z drużyny. Co mają oni wspólnego z Chrisem? Czy ich trener jest terrorystą? Czy skrzywdzi on Heather? Na te i inne pytania znajdziecie dopiero podczas czytania książki.

Zapewniam Was, że wciąga ona od samego początku. Akcja w szybkim i dynamicznym tępię się rozwija. Nie zabraknie chwil, w którym serce przyspiesza w niebezpiecznie. Oprócz akcji jest także wątek romantyczny. Ale nie za dużo – odrobinę, tak by każdy mógł coś w tej książce dla siebie znaleźć. Podoba mi się, że pisarka bardzo uważnie zwróciła uwagę na zachowania nastolatków. (Jak się zachowują, ich postawa etc.) Jak wiadomo wiek młodzieńczy jest wiekiem buntowniczym ale przede wszystkim trudny. Lisa Scottoline uchwyciła ten etap życia naprawdę świetnie oraz bardzo realnie.

Książka napisana w rewelacyjnym lekkim stylu. Niemożna oprzeć się tej książce. Już wiem, że koniecznie muszę cofnąć się do poprzednich książek pisarki. KONIECZNIE!


Podstawowe informacje o książce 
Tytuł: Kłamstwo doskonałe
Tytuł oryginalny:  One Perfect Lie
Autor:  Lisa Scottoline
Ilustracje: 
ISBN: 978-83-8123-278-4
Wydawca: Prószyński i S-ka
Rok: 2018