Dorośli

„Błazen w stroju klauna” – Arek Borowik

Trzy nieszablonowe opowieści, w których na pierwszy plan wysuwają się ludzkie namiętności – obsesyjny pęd do sławy, chciwość, ślepa zemsta, ale też przyjaźń i lojalność.

Nad wszystkimi historiami słychać gorzki chichot dochodzący z oddali, zupełnie jakby ktoś szydził z rodzaju ludzkiego.

„Błazen w stroju klauna” to kolejny tom z serii Mocna Rzecz o Namiętnościach puentujący trylogię inspirowaną znanymi baśniami. Tym razem ciąg dalszy już nie nastąpi.


 

UWAGA! KRÓTKA RECENZJA!

Błazen w stroju klauna to niewątpliwie oryginalna książka. Muszę przyznać, że nie czytałam poprzednich dwóch części. Bardzo tego żałuje. Chciałabym nadrobić moje zaległości, bo naprawdę polubiłam styl pisania autora.

Książka jest naprawdę wyjątkowa. Co Wy na to, że autor posłużył się baśniami mi pokazać swoje rację? Czy nie wydaję się Wam to genialnym pomysłem. Mi bardzo się spodobało.

Nie sadziłam, że książka przypadnie mi do gustu. Bałam się, że będę musiała ja odłożyć. Ku mojemu zdziwieniu przeczytałam ja szybko i z chęcią. Bardzo długo nie potrafiłam po nią sięgnąć. Naprawdę! Leżała i leżała. Odkładałam ja na później. Aż w końcu powiedziałam sobie „Nie!. Musze ją przeczytać”. I na całe szczęście się odważyłam. Na pewno opisane historię w książce są dość specyficzne. Duża dawka parodii, czarnego humoru oraz wyśmiewania całego życia codziennego. Niektórym osobom może ona nie przypaść do gustu. Ale – patrzcie na mój przypadek. Nie byłam pewna tej książki, bo właśnie bałam się, ze tematyka mi się nie spodoba. A tu jednak taki mini psikus.

Jak już wspomniałam autor nawiązuje do baśni. Między innymi jest nawiązanie do Kopciuszka. Jednak mimo, że występują tutaj takie a nie inne motywy, nie jest to książka przeznaczona na 100% dla dzieci. Autor poruszył trudne tematy życiowe w fenomenalny sposób. Za bardzo nie chcę Wam zdradzić na czym to polega bo popsułabym Wam zabawę <3

Dzięki prostemu stylowi pisania, autor przedstawia swoje zdanie. Swój punkt wiedzenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. I żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałam 🙂

Ktoś czytał? Zgłoś się w komentarzu 🙂 .


Tytuł: Błazen w stroju klauna
Tytuł oryginalny:  –
Autor:  Arek Borowik
Ilustracje: 
ISBN: 978-83-65897-38-1
Wydawca: Dobra Literatura
Rok: 2018