Drugi Legion
Dorośli

„Drugi Legion” – Richard Schwartz

Do gospody Pod Głowomłotem trafia tajemniczy wędrowiec z zapomnianego królestwa Askiru. Opowiada o rozbiciu dawnego mocarstwa i objaśnia pół-elfce Leandrze i wojownikowi Havaldowi funkcjonowanie magicznych wrót. Havald, Leandra i gromadka ich towarzyszy wyruszają na poszukiwania portalu, by przenieść się do Askiru. Tam mają szukać pomocy, ale też ostrzec mieszkańców przed najeźdźcą, brutalnym władcą Thalaku. Nie wiedzą, że po piętach depcze im już wróg. Zamiast w Askirze śmiałkowie lądują jednak w pustynnym Besarajnie, królestwie, w którym czyhają na nich nowe niebezpieczeństwa i polityczne intrygi.

Drugi tom cyklu fantasy Tajemnica Askiru ponownie zadziwia napięciem i ładunkiem emocji. High fantasy na najwyższym poziomie!

 


Mam miłe wspomnienia po pierwszej części „Pierwszy róg”. Bardzo mi się spodobała książka, zatem nie mogłam się doczekać kolejnej części. Drugi tom cyklu „Tajemnica Askiru – Drugi legion” miał swoją premierę 22 października tego roku. Tak jak poprzedni tom oznaczał się grubością. Jestem aktualnie w ciężkiej sytuacji czytelniczej – nie mam zbytnio czasu czytać książki, co bardzo mnie dołuje, bo kocham czytać. Każdą wolną chwilę spędzam nad książką. Zatem obawiałam się, że nie przeczytam książki.

Na szczęście książka bardzo mocno wciągnęłam mnie do swojego świata. Nim się obejrzałam a ją przeczytałam. I niestety pozostał niedosyt czytelniczy. Bardzo bym chciała ciąg dalszy. Pragnę z całej duszy. Błagam dajcie mi więcej bo oszaleję!

Drugi Legion jest nieoderwaną kontynuacją Pierwszego Rogu (Pierwszy tom). By zrozumieć o co chodzi należy przeczytać pierwszą część. Jest to niezbędne do zrozumienia historii. Akcja w pierwszej części toczyła się w przestrzeni zamkniętej, czyli w karczmie. Jednak w Drugim legionie zmienia się ta sytuacja. Już nie ma mroźnych murów, lecz jest przygoda. Przygoda, która postawi przed nimi wiele niebezpieczeństw.

Nasi cudowni główni bohaterzy nie zmieniają się. Narratorem całej książki jest nadal Havald. Tym razem jednak mamy możliwość dowiedzieć się o nim wile informacji, które sprawią, że zaczynamy jeszcze inaczej o nim myślę. Ja osobiście bardzo go polubiłam. W pierwszej części wydawał mi się takim… takim zimnym człowiekiem. Podkreślam – według mnie.W tej jednak części pozyskał o wile więcej mojej sympatii 🙂

Havald nie wyrusza oczywiście sam w podróż. Nie mogło się obejść bez mrocznej elfki Zakory. Oj… jak bardzo mi jej brakowało <3 Towarzyszą im także inni bohaterowie.

I jak zawsze Wydawnictwo Initium robi niesamowite zwiastuny książek. No one są po prostu genialne. Bardzo mi się podobają.

Myślę, że ta część jest o wile lepsza od pierwszej. Po pierwsze: jest więcej przygody. Więcej magii. Razem z nimi miałam możliwość podróżować. Tak czułam. Dzięki pisarzowi czułam ten klimat. I to chyba jest jedna z najważniejszych rzeczy. Moim zdaniem, książkę trzeba czuć. Musi ona sprawić byśmy myśleli, że jesteśmy w tym świecie wykreowanym przez pisarza. Nie każda książka jest taka. A zatem Drugi Legion jest wyjątkowy. Po drugie: Bohaterowie! To oni są tym elementem, który sprawia, że książka jest taka magiczna, taka ekscytująca. W tej części są niemalże namacalni. Super jest to, że każdy z bohaterów jest inny. Uważam, że ciężko jest stworzyć oryginalnego bohatera książki zaś autorowi się to udało.

Reasumując! Polecam gorąco. Książka godna polecenia

 


Tytuł: Drugi legion
Tytuł oryginalny:  Die zweite Legion
Autor:  Richard Schwartz
Ilustracje: 
ISBN: 978-83-625-7778-1
Wydawca: Initium
Rok: 2018