Dorośli

„Ta druga”

Uwielbiam czytać kryminały. Zwróciłam także uwagę, że w tym roku mam tendencję po sięganie książek autorów o których nigdy nie słyszałam, bądź po prostu żadnej ich książki nie czytałam.
Tak i było z „Ta druga” autorstwa Michelle Frances. Spotkało mnie miłe zaskoczenie podczas czytania…
Na początku jednak chciałabym powiedzieć, że książka bardzo przypomina mi z fabuły jeden z moich ulubionych filmów, mianowicie „Obsesja”. W rolach głównych występują między innymi Beyoncé Knowles i Ali Larter. Dlaczego? Tam tez była walka o mężczyznę oraz próba przejęcia cudzego życia.
Zaczynając jednak od nowa. Książka zaczyna się od gali rozdania nagród. Nagrodę zdobywa mąż producencki filmowej, Carii. Obydwoje są najszczęśliwsi na świecie. Kochają się, powodzi się im w życiu oraz wykonują zawód jaki sprawia im przyjemność. Jednak Carie zmaga się z problemem. Jak powiedzieć mężowi, ze jest w ciąży. Ona oraz Adrian, jej mąż, nie planowali w swoim życiu dziecka… Nie chcieli tego. Teraz gdy to się stało, Carie chcę je mieć. Mówi mężowi. Ten nie jest tym zachwycony. I w tym momencie wkurzył mnie on… no po prostu to taki dupek. Jego te całe zachowanie. Szkoda słów…
Następnie mamy zmianę bohaterów.
Poznajemy Emme, która pragnie być producentką filmową.Już od razu się dowiadujemy, że jej rodzicie nie są za tym by Emma w tym kierunku szła. Należy dodać, że ma ona bardzo ciężko dostać się na szczyt jak swojej kariery. Emma jest zdolna zrobić wszystko by mieć to co chce.
I od tego momentu akcja przyspiesza. Emma zajmuje miejsce Carrie. Do czego ona się posunie? Czy Emma jest psychopatką? Takie pytania zadawałam sobie podczas czytania.
Książkę czyta się niesamowicie lekko. Michelle Frances ma niesamowity dar budowania napięcia. Jeżeli lubisz przewidywać co stanie się książka, to muszę Cię ostrzec, że tutaj tak nie będzie. Przewidywane okazuje się być nieprzewidywalne
Bardzo szybko zostałam wciągnięta do świata tej książki. Jestem ciekawa jaka jest książka “Ta dziewczyna”… Muszę przyznać, że wielokrotnie miałam chęć wyrwać Emmie włosy z głowy. Irytowała mnie. Na początku jej współczułam, gdyż rodzice jej nie doceniali. Jednak potem… nie polubiłam jej. Chciała wszystko Carrie odebrać 🙁 Większość bohaterów mnie po prostu irytowała. Jednak fabuła książki, nadrabiała ten minus.
Co należy jeszcze dodać?
Według mnie autorka porusza bardzo ważny problem. Jaki? Ukazuje ona nam świat, w którym kluczową kwestią jest sława, bogactwo. Co może to doprowadzić? Człowiek, zaczyna być ślepy na świat, który go otacza, liczy się wtedy tylko jedno: kasa i sława. Nie ważne, że kogoś się zdradza, to niektórym naszym bohaterom nie przeszkadza.
Zostało coś jeszcze zawarte: każde kłamstwa, zdrady kiedyś wychodzą na światło dzienne. Nawet jeśli zrobi się wszystko by tak nie było. Zatem nie warto oszukiwać!

POLECAM 🙂

🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷